Objevte sílu prastarého minerálu - šungitového štěrku těženého v samém srdci Karélie, ve výhodném balení o hmotnosti 500 gramů. Tento přírodní zázrak je ideální pro přípravu šungitové vody, která má celou řadu blahodárných účinků na zdraví a vitalitu.
Co je šungit?
Šungit je unikátní uhlíková hornina, která se nachází pouze v oblasti Karélie v Rusku. Obsahuje vzácné molekuly zvané fullereny, které byly objeveny v 90. letech a za jejichž objev byla udělena Nobelova cena. Fullereny jsou známé svými antioxidačními a léčivými vlastnostmi, což činí šungit velmi cenným pro různé aplikace, včetně úpravy vody.
Běžný šungit
Běžné produkty ze šungitu, jako je tento štěrk, jsou vyrobeny ze základního šungitu s přibližně 30% obsahem uhlíku. Mají sytě šedou až černošedou barvu a mohou obsahovat žilky nebo stopy jiných minerálů. Mějte na paměti, že šungit špiní podobně jako například uhlí (zase ten uhlík, že by nešel do Humpolce?), což není vada produktu!
Obsah balení: 500 g. šungitu (Karélie/Rusko).
Hmotnostní tolerance: +- 10 g.
Balení: Uzavřený nebělený kraftový sáček se ZIP uzavíráním (doypack).
Vyzkoušejte šungitový štěrk pro přípravu šungitové vody a objevte přírodní způsob, jak zlepšit kvalitu svého života a zdraví.
Šungit - zázračný čertův kámen? (článek a tipy použití)
Příprava šungitové vody - návod krok za krokem
Příprava šungitové vody
Šungitový štěrk se používá pro základní úpravu vody, známou jako "šungitová voda". Díky svým absorpčním vlastnostem je šungit podobný aktivnímu uhlí a odstraňuje mechanické i organické nečistoty z vody, včetně bakterií, těžkých kovů či pesticidů. Navíc má šungit výrazný vliv na energetickou úroveň vody, což přispívá k její harmonizaci.
Zde je stručný návod (více v blogu):
Před prvním použitím důkladně opláchněte šungitový štěrk pod tekoucí vodou, abyste odstranili všechny nečistoty a prach. Nepoužívejte mýdlo ani chemikálie, šungit můžete také krátce povařit nebo přelít horkou vodou. Použijte skleněnou nebo keramickou nádobu o objemu zhruba 1-3 litry, naplňte ji odstátou vodou z kohoutku nebo pitnou vodou z jiného zdroje (ne mrtvou vodou z PET láhví).
Poměr šungitu a vody: Doporučený poměr je cca 100 gramů šungitu na 1 litr vody, nebojte se však použít více.
Vložte šungit do nádoby s vodou tak, aby byl rovnoměrně rozložen a plně ponořen. Nechte šungit působit alespoň 6-8 hodin, ideálně pak 12-24 hodin. Poté vodu slijte do skleněné nádoby nebo džbánu a uložte do ledničky.
Aby šungit zůstal účinný, je důležité jej pravidelně čistit. Jednou týdně štěrk propláchněte pod tekoucí vodou, případně použijte jedlou sodu nebo octovou vodu k důkladnějšímu čištění. Šungit můžete také čas od času „nabít“ na přímém slunci.
Pro více informací a detailní návod na přípravu šungitové vody navštivte naše články.
Účinky šungitové vody
Šungit je známý zejména svými očistnými vlastnostmi. Pomáhá odstraňovat těžké kovy, pesticidy, bakterie a další škodlivé látky z vody, čímž přeměňuje "obyčejnou" vodu na velmi čistý a zdravý elixír (mládí :)
Mezi hlavní přínosy šungitové vody patří (nejde o lékařská nebo zdravotní tvrzení, EU je pod trestem zakazuje):
Detoxikace těla: Může pomáhat při odstraňování toxinů.
Možné zlepšení metabolismu: Může podporovat buněčný metabolismus a zvyšovat aktivitu enzymů.
Možné snížení zánětů: Díky svým antioxidačním vlastnostem (teoreticky) může pomáhat snižovat oxidační stres v těle.
Možná podpora imunitního systému: Může posilovat obranyschopnost těla a prostě být fyzickému tělu všelijak k užitku (více tvrdit nesmíme, i přes četné výzkumy a historickou zkušenost).
A hlavně úplně jinak chutná - je prostě hebká, jemná, křišťálově čistá.
Šungit je velmi odolný a může být používán po dlouhou dobu (ale zase ne neomezeně, prostě se "zanese" - viz články). Šungitovou vodu lze také použít k zalévání rostlin, které na ni reagují velmi pozitivně, stejně tak ji mají rádi i domácí mazlíčci (však ti instinktivně vědí, na rozdíl od byrokratů u ... stolečku ... ).